Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği
Formu doldur

Rehberimiz size yardım etsin!

ANKARA HAVACILIK MESLEK YÜKSEKOKULU 20 HAZİRAN 2013 TARİHİNDEN İTİBAREN SHGM TARAFINDAN “YER HİZMETLERİ EĞİTİM KURULUŞU” OLARAK YETKİLENDİRİLMİŞTİR.

Havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli, teknik bilgi ve becerisi yüksek bireyler yetiştirmeyi amaçlayan Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı, SHGM tarafından verilen bu yetki doğrultusunda öğrencilerine Yolcu HizmetleriRamp HizmetleriUçuş OperasyonTemel Harekât, Hava Kargo Yönetimi ve Emniyet Yönetim Sistemi derslerinden onaylı sertifika verebilmektedir.

SİVİL HAVA ULAŞTIRMA İŞLETMECİLİĞİ PROGRAMI OLARAK TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVESİTESİ NELER YAPIYOR ?
 
Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programı 2012 yılında açılan bir program olmasına rağmen 6 ay gibi kısa bir süre içerisinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğünden yetki alarak. SHGM onaylı sertifikalı eğitimler vermeye başlamıştır. Öğrenciler mezun olduklarında havacılıkla ilgili en az 15 sertifika ile mezun olacaktır. Öğrencilerin almış olduğu bu sertifikalar işe girme sürecinde öğrencilere büyük fayda sağlayacaktır. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programında ders veren öğretim görevlileri aynı zamanda havacılık sektöründe uzun yıllar çalışmış donanımlı kişilerdir. Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Programında 20 iş günü zorunlu staj bulunmaktadır. Staj sayesinde öğrenciler sektörü tanımakta ve kariyerlerine yön verme konusunda fikir sahibi olmaktadırlar. Havacılık sektöründen birçok şirketle iş birliği içinde faaliyetlerini sürdüren Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği  Programı staj ve okul sonrası öğrencileri işe yerleştirme konusunda protokoller imzalanması yönünde çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

Detaylar

Kontenjanlar

SHUİ (Türkçe) Burslu SHUİ (Türkçe) %25 İndirimli
9 45

Ücretler

SHUİ (Türkçe) Burslu SHUİ (Türkçe) %25 İndirimli
Burslu 82.500

Videolar / Görseller

İsim Soyisim Görevi Video
Prof. Dr. Hasan ERBAY Rektör İzle
Dr. Öğr. Üyesi Hicran KASA AHMYO Müdürü İzle
Öğr. Gör. Emre YILMAZ Öğretim Görevlisi İzle
Hangi Beyne Hangi Meslek Olur? İzle
3.942 Öğrenci
11.594 Mezun Öğrenci
16 Bölüm
149 Akademik Kadro

Parlak ve başarılı bir kariyer için…

Doğru tercih ile kariyerinizde bir adım öne geçin…

Çevrimiçi Başvuru
BAŞVUR