Bilgisayar Mühendisliği
Formu doldur

Rehberimiz size yardım etsin!

Misyonumuz

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü olarak misyonumuz havacılık ve uzay sektörü ile işbirliği içinde dünya standartlarında eğitim ve araştırma yapmak ve değişen dünyaya adapte olabilen, öncü ve aranan Bilgisayar Mühendisleri yetiştirmektir.

Vizyonumuz

Havacılık sektörü başta olmak üzere, kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu nitelikte Bilgisayar Mühendisi yetiştirebilen ve kaynaklarını araştırmaya yönlendirebilen, lider bir eğitim ve araştırma merkezi olmaktır.

Bilgisayar Mühendisliği

Bilgisayar Mühendisleri hayatın her alanındaki çeşitli problemlere etkin çözümler sağlamak amacıyla bilgisayar donanımı ve yazılımı içeren bilgi sistemlerinin analizi, tasarımı, gerçekleştirilmesi, test edilmesi ve geliştirilmesi çalışmalarından sorumludurlar. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Türkiye’nin havacılık ve uzay alanındaki ilk ihtisas üniversitesi olması sayesinde bünyesinde bulundurduğu seçkin öğretim üyeleri ile Bilgisayar Mühendisliğine yeni bir bakış açısı kazandırmaktadır. Öğrencilerimiz teknolojik gelişmeler doğrultusunda yazılım ve donanım konusunda öncü çalışmalarının yanı sıra üniversitemizin ihtisas konusu olan havacılık ve uzay bilimleri ile doğrudan ilişkili konularda da eğitimlerini sürdüreceklerdir. Temel eğitimleri sırasında öğrencilerimiz ilgi alanları doğrultusunda bilgisayar biliminin temel kuramları, donanım ve mimarisi, yazılım mühendisliği, veri tabanı sistemleri, ağlar ve kablosuz iletişim, paralel ve dağıtık sistemler, robotik, güvenlik, gömülü sistemler, görüntü işleme, yapay zeka ve veri madenciliği gibi çeşitli konularda da uzmanlık kazanacaklardır.

İş Olanakları

Firmaların ihtiyaç duyduğu yazılımsal çözümleri gerçekleştiren yazılım uzmanları; bilgisayar ağlarını planlayan ve kuran sistem mühendisleri; firmaların büyük ölçekli verilerinin tutulduğu veri tabanlarını tasarlayan ve bakımını gerçekleştiren veri tabanı yöneticileri; yeni ürünler ortaya çıkartmak veya süreç iyileştirmek için çalışan ar-ge mühendisleri Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunlarının sanayideki tipik iş tanımları arasındadır. Bunun yanı sıra özel savunma sanayi kuruluşları, kamu kurumları, bankalar, üniversiteler, TÜBİTAK, çeşitli bilim enstitüleri, Aselsan, Havelsan ve Roketsan gibi askeri amaçlı çalışmalar yapan kuruluşlar, telekomünikasyon firmaları, otomotiv sanayi kuruluşları ve medikal elektronik tasarımı yapan kuruluşlar da mezun öğrencilerimizin tercih edileceği kuruluşlar arasındadır.

Detaylar

Kontenjanlar

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Ücretli Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Burslu Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) %50 İndirimli
6 13 62

Ücretler

Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Ücretli Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) Burslu Bilgisayar Mühendisliği (İngilizce) %50 İndirimli
165.000 Burslu 82.500

Videolar / Görseller

İsim Soyisim Görevi Video
Prof. Dr. Hasan ERBAY Rektör İzle
Prof. Dr. Hasan ERBAY Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı İzle
Dr. Şadi ŞEHAB Öğretim Üyesi İzle
Hangi Beyne Hangi Meslek Olur? İzle
3.942 Öğrenci
11.594 Mezun Öğrenci
16 Bölüm
149 Akademik Kadro

Parlak ve başarılı bir kariyer için…

Doğru tercih ile kariyerinizde bir adım öne geçin…

Çevrimiçi Başvuru
BAŞVUR