Pilotaj
Formu doldur

Rehberimiz size yardım etsin!

Çağın en gözde mesleklerinden olan Pilotajın önemi bugün dünden daha fazla. Çünkü bugün teknik yetkinliği en üst düzeyde olan uçuş sistemleri ile uçuyoruz. Bu sistemlerin içinde yer alan iletişim, güdüm, kontrol ve seyrüsefer teknolojileri, uzaktan algılama ve değerlendirme sistemleri gibi aviyoniğin her bileşeninde teknolojik olanakları en üst düzeyde kullanmaktayız. Bunun doğal bir sonucu olarak zaman içinde karmaşıklığı daha fazla ancak yetenekleri de daha üstün sistemleri geliştiriyoruz. Teknolojik ilerlemelerin en hızlı biçimde hayat bulduğu havacılık sektöründe ise bu ürünlerin tasarımını ve yönetimini başarıyla gerçekleştirebilen başarılı pilotlara ihtiyaç her geçen gün artıyor.

Bugünün çözüm bekleyen problemleri dünden daha fazla ve günümüz problemlerinin karmaşıklık düzeyi çok daha yüksek. Ancak bugünün pilot adaylarının da bilgiye ulaşım ve bilgiyi ürüne dönüştürme olanakları da dünden çok daha fazla.

Hava alanı içeren kampüsümüz sayesinde havacılık alanında uzmanlaşabilecek eşsiz bir eğitim-öğretim imkânı fakültemiz tarafından sunulmaktadır. Pilotaj bölümünün amacı, ulusal ve uluslararası sivil havacılık otoritelerinin öngördüğü standartlara göre kurgulanmış eğitim müfredatları ile üstün donanımlı pilotlar yetiştirmektir. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Hava Ulaştırma Fakültesi Pilotaj Bölümü olarak hayallerinin peşinde koşan, bilgiyi ürüne dönüştürebilen, yenilikçi ve yaratıcı pilot adaylarını birlikte çalışmaya davet ediyoruz.

Detaylar

Kontenjanlar

Pilotaj (İngilizce) Ücretli Pilotaj (İngilizce) Burslu
31 5

Ücretler

Pilotaj (İngilizce) Ücretli Pilotaj (İngilizce) Burslu
80.000 Burslu

Hava Ulaştırma Fakültesi, Pilotaj Bölümü Pilot Eğitiminde yer alan zorunlu uçuş eğitimleri için, Pilot Eğitimi lisans programında yıllık öğrenim ücretine ek olarak, lisans öğreniminin1 inci, 2 nci, 3 üncü ve 4 üncü sınıflarında her dönem başında (güz/bahar) olmak üzere 8 eşit taksitte uçuş eğitim ücretini öderler. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı için Üniversitemiz tarafından belirlenen uçuş eğitimi ücreti 70.000 ABD Dolarıdır.(KDV dahil değildir.) Üniversiteye giriş bursu sadece burs oranı kadar öğrenim ücretini kapsamakta olup; barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. giderler burs kapsamı dışındadır.

Videolar / Görseller

İsim Soyisim Görevi Video
Prof. Dr. Hasan ERBAY Rektör İzle
Doç. Dr. Serdar BADOĞLU Öğretim Üyesi İzle
Assoc. Prof. Serdar BADOĞLU Öğretim Üyesi İzle
Öğr. Gör. Mehmet TUNÇAY Öğretim Görevlisi İzle
Hangi Beyne Hangi Meslek Olur? İzle
3.024 Öğrenci
10.622 Mezun Öğrenci
32 Bölüm
194 Akademik Kadro
132 İdari Personel

Parlak ve başarılı bir kariyer için…

Doğru tercih ile kariyerinizde bir adım öne geçin…

Çevrimiçi Başvuru
BAŞVUR