Havacılık Yönetimi
Formu doldur

Rehberimiz size yardım etsin!

Türk Hava Kurumu Üniversitesi İşletme Fakültesi Havacılık Yönetimi Bölümünün amacı, Türkiye’de ve tüm dünyada iş bulma imkânına sahip havaalanı ve havayolu yöneticileri, işletmecileri yetiştirmektir. Hedefimiz, havacılık yönetimi alanında uluslararası boyutta öğrenme ve araştırma merkezi olmaktır.

Neden Havacılık Yönetimi?

Çünkü havacılık yönetimi uluslararası ve ulusal alanda dinamik sektörlerin ilk sıralarında yer alıyor.

Neden Türk Hava Kurumu Üniversitesi Havacılık Yönetimi Bölümünü seçeyim?

Türk Hava Kurumu Üniversitesi Türkiye’nin ilk, dünyanın 37. havacılık üniversitesi; ülkemizin havacılık alanındaki ilk ihtisas üniversitesidir. Üniversitemiz, 1925 yılında bizzat Atatürk’ün talimatlarıyla kurulan Türk Hava Kurumunun birikimi üzerinde yükselmeye devam ediyor. Ayrıcalıklarımızdan biri de, havacılık alanında hem fiziksel hem de entelektüel sermaye açısından ülkemizdeki en köklü birikime sahip güçlü bir eğitim kurumu olmamızdır. Üniversitemizde Havacılık Yönetimi Programının eğitim dilinin İngilizce olması da ayrıca önemli bir etkendir. Tüm bu yönleriyle, havacılık sektörünün diğer alanlarında olduğu gibi Havacılık Yönetimi okumak için de Türk Hava Kurumu Üniversitesi mükemmel bir seçenek.

Gelin sizi bu sektöre hazırlayalım. DHMİ, SHGM, TAV, THY, AnadoluJet, Pegasus gibi sektörün önde gelen yıldızlarıyla şimdiden tanışın. Daha mezun olmadan bu dinamik sektörde yerinizi alıp; size sunacağımız staj imkânlarıyla öğrenciyken çalışmaya başlayın.

İş bulma imkânları açısından değerlendirildiğinde Havacılık Yönetimi nerededir?

Gelişen ve mesafelerin kısaldığı günümüz dünyasında havacılık sektörü son derece önemli bir hale geldiğinden, Havacılık Yönetimi Bölümü birkaç yıla kadar dünyanın istihdam için ihtiyaç duyacağı bölümlerin başında gelecektir.
Ülkemizde işletme bölümü sayısı düşünüldüğünde, bu alanda edinilen belli özellikler ve şartlar diğer mezunların önünde yer almayı kolaylaştıracaktır. Bu sebeple havacılık yönetiminden mezun bir öğrenci, gerek çalışma alanı gerekse bölümü ile ilgili aldığı özel derslerle, istihdam sağlayıcılar tarafından daha tercih edilir bir personel olacaktır.
Ayrıca Bölüm, eğitim dilinin İngilizce olması ve uluslararası geçerliliği olması, bölüm mezunlarının sadece ülke içerisinde değil ülke dışında da kolaylıkla iş imkanı elde etmesine yardımcı olacaktır.

Detaylar

Kontenjanlar

Havacılık Yönetimi (İngilizce) Burslu Havacılık Yönetimi (İngilizce) %50 İndirimli
9 42

Ücretler

Havacılık Yönetimi (İngilizce) Burslu Havacılık Yönetimi (İngilizce) %50 İndirimli
Burslu 65.000

Videolar / Görseller

İsim Soyisim Görevi Video
Prof. Dr. Hasan ERBAY Rektör İzle
Dr. Öğr. Üyesi Meriç Hatice GÖKDALAY Öğretim Üyesi İzle
Hangi Beyne Hangi Meslek Olur? İzle
3.942 Öğrenci
11.594 Mezun Öğrenci
16 Bölüm
149 Akademik Kadro

Parlak ve başarılı bir kariyer için…

Doğru tercih ile kariyerinizde bir adım öne geçin…

Çevrimiçi Başvuru
BAŞVUR